81-198, Pogórze

Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie

Telefon: +48 501-595-153

E-mail: zapytania@setlight.pl

Home / FAQ


1. Jak będzie wyglądała moja impreza?

Skontaktuj się z nami - przedstaw nam swoje oczekiwania i planowany budżet, a my pomożemy Ci w doborze odpowiednich komponentów i przygotujemy wizualizacje.


2. Ile potrzebuję prądu?

Aktualnie większość używanych przez nas urządzeń ma źródło światła oparte na diodzie LED, jednak mimo wszystko przy większej ilości urządzeń zapotrzebowanie na prąd może być duże. W liczbach: mały event hotelowy to około 20kW (tyle co 10 czajników elektrycznych), średniej wielkości impreza zamknięta z zespołem na żywo to około 50kW, a duży plenerowy koncert... tu nie ma górnej granicy :). Jeżeli nie masz odpowiedniego źródła zasilania - zgłoś się do nas, zapewnimy agregaty prądotwórcze o odpowiedniej mocy.


3. W obiekcie w którym chcę zrobić imprezę jest już oświetlenie. Dlaczego powinienem wynająć dodatkowe?

Pamiętaj - większość obiektów posiada oświetlenie techniczne, a nie efektowe czy dekoracyjne. Jeżeli chcesz, żeby Twoja impreza wygląła na prawdę dobrze, potrzebujesz specjalistycznego sprzętu i obsługi.


4. Czy będę mógł wyświetlić swoje materiały na ekranach?

Jak najbardziej, tylko pamiętaj, że ze względu na mnogość formatów i kompatybilność, dostarcz nam materiały odpowiednio wcześnie, tak abyśmy mogli je przekonwertować do odpowiedniego formatu.


5. Ile potrzebuję nagłośnienia?

To wszysztko zalezy od charakteru imprezy, wielkości i typu sali, ilości osób, specyficznych wymogów artystów i wielu innych czynników. Dla przkładu na małą konferencję w sali na sto osób wystarczą Ci dwie kolumny, ale żeby w tej samej sali przerpowadzić koncert rockowy, sprzętu będzie zdecydowanie więcej. Skontaktuj się z nami - powiedz nam czego potrzebujesz a nasi specjaliści dobiorą odpowiednie urządzenia.


6. Mam oferty od kilku różnych firm, które znacznie odbiegają od siebie cenowo. Dlaczego tak jest?

Sprawdź co poszczególne firmy oferują. Pamiętaj, że nawet drobna zamiana typu urządzeń może powodować nawet kilkukrotną różnice w cenie. Jeżeli nie rozróżniasz skomplikowanych nazw, typów urządzeń, to nic złego. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt. Pamiętaj też, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. Czasami połową urządzeń, a co za tym idzie połową kosztów i dobrym pomysłem można uzyskać lepszy efekt, niż wykorzystując dużą ilość jednostek bez jakiejkolwiek koncepcji. Ta zasada jest uniwersalna w każdej dziedzinie techniki scenicznej i eventowej: oświetlenia, nagłośnienia, mulitmediów, scenografi.


7. Co wybrać? Ekran LED czy projektor i ekran projekcyjny?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Pamiętaj, że ekran LED to zawsze większy ciężar, wymaga dodatkowej konstrukcji lub możliwości powieszenia. W zamian za to obraz  na ekranie LED będzie widoczny w ciągu dnia, nawet przy dużym nasłonecznieniu, za to obraz na ekranie projekcyjnym wymaga odpowiedniej ciemności.